Zespół rowka

nerwu łokciowego


Operacje z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Zabiegi ortopedyczne wykonywane są w oparciu o najnowsze techniki operacyjne na nowoczesnym i komfortowym bloku operacyjnym. Dokładność, duże doświadczenie i ustawiczne podnoszenie kwalifikacji przekładają się na stale rosnącą liczbę zadowolonych Pacjentów. W trosce o bezpieczeństwo Chorych wszystkie operacje odbywają się w asyście lekarza anestezjologa.

Kwalifikacje Pacjentów do zabiegów odbywają się podczas konsultacji.


Zespół rowka nerwu łokciowego

Jedna z neuropatii obwodowych. Choroba, której przyczyną jest ucisk nerwu łokciowego. Do sytuacji takiej dochodzi najczęściej w wyniku długotrwałych stanów przeciążeniowych stawu łokciowego, urazów czy zmian zapalnych – na przykład w przebiegu RZS (reumatoidalne zapalenie stawów).

Podstawowe dolegliwości towarzyszące tej chorobie to ból okolicy stawu łokciowego i zaburzenia czucia w obrębie palca IV i V (najczęściej pod postacią drętwienia czy mrowienia), często będące przyczyną wybudzeń ze snu. Kwalifikacja do leczenia operacyjnego opiera się na wywiadzie, badaniu fizykalnym i badaniu przewodnictwa nerwowego nerwu łokciowego. Leczenie operacyjne polega na przecięciu pasm ścięgnistych, które zamykają bruzdę nerwu i poszerzeniu przestrzeni, w której przebiega nerw.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu regionalnym. Pacjent opuszcza szpital następnego dnia po operacji.